Starea lui Steliano Filip, ieșit accidentat la meciul cu Voluntari! Când poate reveni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 20 iulie 2021, ora 13:18,
Steliano Filip, sursa foto: Dinamo/Facebook

Dinamo a reușit să câștige împotriva celor de la FC Voluntari, scor 3-2, pe teren propriu, în prima rundă din noul sezon al Ligii 1.

Toate cele trei goluri ale ”alb-roșilor” au fost marcate de Deian Sorescu, în minutele 44, 59 și 72.

Însă meciul nu s-a încheiat în condiții optime pentru toși dinamoviștii. Steliano Filip, unul dintre cei mai experimentați jucători din lot, s-a accidentat și a fost nevoit să fie schimbat în minutul 82. Cel care l-a înlocuit a fost fundașul de 19 ani, Andrei Florescu.

Dinamo, sursa foto: Dinamo/Facebook

În condițiile în care lotul lui Dinamo este unul subțire, cu 16 jucători născuți după 1 ianuarie 2000, și cu interdicție la transferuri, problemele lui Filip au creat panică în rândul oamenilor din staff-ul tehnic.

Însă, veștile sunt bune. Accidentarea nu pare să fie una gravă, astfel că jucătorul de 27 de ani are șanse să evolueze chiar în etapa viitoare, atunci când Dinamo o va întâlni pe FC U Craiova. Partida va fi luni, 26 iulie, de la ora 21:30.