Suporterii şi-au dat jos chiloţii pentru a-i distrage atenţia unui jucător care executa un penalti – Care a fost deznodământul – VIDEO

Articol de Dan Istratie - Publicat luni, 17 aprilie 2023, ora 12:48,
twitter
twitter

Suporterii echipei Angers au încercat fără succes, duminică, să îi distragă atenţia fotbalistului formaţiei Clermont, Grejohn Kyei, în timp ce executa un penalti la partida dintre cele două grupări, contând pentru etapa a 31-a a campionatului Franţei.

La meciul de pe stadionul Gabriel-Montpied, Kyei a executat o lovitură de la 11 metri în minutul 33, când scorul era 1-0 pentru Angers (gol Hunou ’28).

Dorind ca Kyei să rateze, suporterii care se aflau în peluza din spatele porţii, dezbrăcaţi la bustul gol, s-au întors cu spatele şi şi-au tras în jos şi pantalonii şi chiloţii. Ei nu au reuşit însă ce şi-au propus, Kyei înscriind.

Clermont a mai beneficiat de un penalti după cinci minute, iar Cham a înscris golul care a stabilit şi scorul final al meciului: 2-1.