Totul pentru transferul lui Florin Tănase! Victor Becali anunță: „Aș da bani de la noi ca el să plece”

Căpitanului roș-albaștrilor își dorește tot mai mult să facă pasul în străinătate, însă șansele sale de a rămâne la FCSB și de acum înainte sunt destul de mari!
Florin Tănase este de departe cel mai curtat fotbalist al roș-albaștrilor din această perioadă, iar golgheterul bucureștenilor poate face pasul spre un club de peste hotare în viitorul apropiat. 3 milioane de euro este suma pentru care golgheterul Ligii 1 din sezonul trecut este liber să plece, bani care provin din clauza contractuală pe care o are în înțelegerea cu Gigi Becali.
Situația lui Tănase le ridică însă semne de întrebare agenților săi, iar Victor Becali a vorbit și el pe marginea acestui subiect. Impresarul consideră că decarul FCSB-ului are toate atuurile pentru a prinde un transfer în străinătate. Cu toate acestea însă, românul nu are nicio ofertă concretă, iar Becali a mărturisit că este dispus să dea bani din buzunarul propriu, asta pentru ca jucătorul să își îndeplinească visul.
„Gigi Becali îl dorește pe Florin Tănase la echipă, dar dacă vine o ofertă nu are ce să facă. Până acum, când aveam un golgheter, nu se termina campionatul și deja semna. Tănase e golgheter pe bune, fără niciun fel de ajutor. Este jucătorul pentru care mi-aș fi dorit să nu câștig nimic și să-l transfer. E atât de serios, de profesionist… el spune că nu suntem disperați. El se încurajează. M-aș bucura din tot sufletul să se rezolve pentru el, chiar și cheltuind niște bani de la noi”, a declarat Victor Becali la digisport.ro.