Tragedie în timpul unui meci de fotbal. Un suporter în vârstă de 22 de ani a murit

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 30 ianuarie 2022, ora 16:39,
Suporter transportat cu ambulanța. Foto: Profimedia

Fulham a anunţat decesul unui sporter al formației engleze. Acesta a murit în urma unui stop cardiac în timpul meciului cu Blackpool din Championship, informează lequipe.fr, citată de news.ro.

Meciul din liga a doua engleză dintre Fulham şi Blackpool s-a disputat sâmbătă seară și s-a încheiat cu scorul de 1-1. Partida a fost întreruptă circa 40 de minute, în prima repriză. Fanului în vârstă de 22 de ani i s-a făcut rău în tribune şi i s-a acordat primul ajutor medical.

Acesta a fost transferat la spital, dar nu a supravieţuit.

„Cu o imensă tristeţe îi informăm pe fani cu privire la trecerea în nefiinţă a suporterului Paul Parish”, se arată pe pagina oficială de Twitter a clubului Fulham.