ULTIMA ORĂ | FRF ar fi bătut palma cu noul selecționer: „L-au angajat, astăzi îl anunță!”. Cine este alesul

Conducerea Federației Române de Fotbal pare că s-ar fi înțeles deja cu noul selecționer, iar un anunț oficial este așteptat în cursul zilei de astăzi!
La mai bine de o lună de la plecarea lui Mirel Rădoi, naționala României este în continuare fără selecționer. După ce variantele Gică Hagi, Răzvan Lucescu și Dan Petrescu au picat rând pe rând, acum, șefii de la Casa Fotbalului ar avea de ales între Adrian Mutu, Edward Iordănescu și Adrian Ursea.
Cu toate acestea însă, Dumitru Dragomir a anunțat că Răzvan Burleanu ar fi numit deja noul selecționer. Este vorba despre Adrian Mutu, iar acesta urmează să fie prezentat dintr-un moment în altul. Totodată, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a mărturisit că pista Dan Petrescu a fost doar o „cacealma” a celor de la FRF, care știau încă de la început că acesta va refuza propunerea.

„L-au angajat, astăzi îl anunță. Dacă mă aud ăștia (n.r. – de la FRF), iarăși îl amână (n.r. – râde). E același de care vorbeam (n.r. – Adrian Mutu). Nu s-a schimbat nimic. Totul a fost o vrăjeală. Au știut sigur că nu vine Petrescu. De Petrescu au știut de la Dîncu (n.r. – ministrul Apărării, apropiat de CFR Cluj) că nu vine. Îi dădeau drumul să plece de la Cluj?”, a spus Dumitru Dragomir pentru GSP.