Un adversar al lui Vlad Chiricheș a fost protagonistul unui eveniment neobișnuit. Ce a făcut fundașul

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 09 ianuarie 2022, ora 18:59,
Mattia Vitti. Foto: Profimedia

Echipa Sassuolo, cu fundaşul Vlad Chiricheş în teren până în minutul 77, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-1, formația Empoli, în etapa a 21-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Berardi (13), Raspadori (24, 71) şi Scamacca (67, 90+2) în timp ce pentru Empoli a punctat Henderson, în minutul16. Empoli a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 61, când Viti a fost eliminat. Chiricheş a fost înlocuit în minutul 77 cu Ayhan.

Mattia Vitti, fotbalist al celor de la Empoli, a fost protagonistul unui eveniment neobișnuit. Fundașul stângă care a fost introdus în partea secundă a reușit să încaseze două cartonașe galbene în 20 de secunde, la faze consecutive. Fotbalistul în vârstă de 19 ani a fost eliminat.

În clasament, Sassuolo este pe locul 9, cu 28 de puncte, iar Empoli este pe 10, tot cu 28 de puncte.