Universitatea Craiova-Farul Constanța, scor 4-3! Meci nebun la Severin

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 05 septembrie 2022, ora 23:43,
Universitatea Craiova va juca pe Arena Națională cele trei meciuri din grupele Conference League, dacă se va califica în această fază a competiției

Deşi s-a aflat la conducere la pauză, Farul Constanţa a înregistrat, luni, primul eşec în actuala ediţie a Superligii, fiind învinsă, într-un meci din etapa a IX-a, de Universitatea Craiova, scor 4-3 (2-3).

Craiova a reușit să se impună după ce a fost condusă cu 3-1. Markovic a fost în formă și a reușit două goluri incredibile pentru olteni. De asemenea, Gabi Torje a avut două execuții cum rar vedem în Liga 1.

Pentru Craiova a marcat Markovic în minutele 26, 66, Andrei Ivan în minutele 44 și Nistor în minutul 71. Farul a trimis mingea în poartă prin Torje în minutele 33 şi 41, iar Vlad Morar a marcat după doar 70 de minute de la începerea partidei.