Verdictul lui Toni Petrea despre șansele FCSB-ului în lupta la titlu: ”Un pic surprinzător”

FCSB ocupă primul loc în Superliga, cu 42 de puncte acumulate, la șase lungimi în fața Universității Craiova, și la șapte de CFR Cluj.
Toni Petrea, fost antrenor al echipei bucureștene în 2020, 2021 și 2022, susține că șansele ca FCSB să nu obțină al doilea titlu consecutiv sunt extrem de slabe.
”Se pare că nu. S-au încurcat contracandidatele. Și un pic surprinzător. FCSB a reușit să aibă o constanță în rezultate. Asta contează foarte mult într-un play-off în care dai peste cele mai bune echipe din campionat, unde meciul direct devine foarte important.
Mai sunt patru etape. Se mai poate întâmpla ceva neprevăzut, însă cam greu. Pare că titlul e deja câștigat, părerea mea. Și îi felicit pentru treaba asta, dacă vor reuși”, a spus Toni Petrea pentru Sport.ro.