Veste tristă după Rapid – Sepsi: „Un fotbalist are ruptură de ligamente”

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat marți, 16 aprilie 2024, ora 12:23,
Sepsi
Sepsi
Veste groaznică după Rapid – Sepsi 0-1. Nicolae Păun, mijlocaşul care s-a accidentat în minutul 84 al meciului, are ligamente încrucişate.

„Am primit o veste groaznică. Nicolae Păun are ruptură de ligamente încrucişate, lipseşte minimum 6 luni. Acum cinci minute mi-a spus Attila Hadnagy. Ca om e foarte greu.

Era un jucător important, a avut nişte meciuri foarte bune. Minimum şase luni va lipsi. Probabil va mai juca în anul 2025. Din păcate, vestea asta umbreşte succesul de aseară.

Juca din ce în ce mai bine, era un stâlp la mijloc. Nu prea mai avem nici mijlocaşi defensivi. Doar Alimi. Mijlocaşi ofensivi mai avem: Kalaku, să vedem cu Matei ce se întâmplă.

Din păcate suntem mai puţini după fiecare meci. Victoria a fost entuziasmantă, aşteptam să spargem gheaţa, să venim acasă cu o victorie. Am avut două egaluri şi o înfrângere.

Jos pălăria pentru ce au arătat aseară. Avem antrenor, avem echipă, spirit de luptă. Tot ce trebuie în momentul de faţă. Mulţi au considerat că suntem un sparring partner pentru celelalte echipe.

Într-un colţişor ne gândim şi la locul trei. Există o diferenţă de patru puncte, avem două meciuri acasă, cu Universitatea Craiova şi FCSB. Dacă acumulăm patru puncte, sperăm mai departe. Dacă reuşim şase, privim mai departe”, a spus Dioszegi, potrivit Fanatik.ro.