Vestea momentului la echipa națională a României: „Cred că Rădoi şi preşedintele au deja o înţelegere!”

Actualul selecționer al primei reprezentative continuă să țină suspansul în jurul mandatului său și a anunțat că va lua o decizie finală după ultimul joc din această lună!
Cu toate acestea, Ioan Andone este de părere că Mirel Rădoi ar fi ajuns deja la un acord cu Răzvan Burleanu în privința rămânerii sale pe banca tricolorilor. „Fălcosul” consideră că actualul selecționer s-a grăbit în momentul în care și-a anunțat plecarea, la finalul jocului cu Armenia, și a mărturisit că Rădoi ar fi revenit asupra hotărârii sale după discuția purtată cu conducerea FRF.
”(Cum ar fi să anunţe Rădoi după meciuri că s-a râzgândit?) El a greşit cu declaraţia dată. S-a grăbit, era în momentul bun al naţionalei, s-a grăbit să ia o decizie la cald, supărat de critici, el să anunţe chestia asta… Cred că s-a întâlnit cu preşedintele (n.r. Răzvan Burleanu), a pus la cale tot şi sunt convins că va rămâne. Dacă ne calificăm, dacă nu, contractul se termină.
Acum te uiţi la jucători, vezi care te-au sunat, vezi care au dat declaraţii favorabile ţie, astea sunt importante pentru el şi se va gândi de mai multe ori, nu o dată sau de două ori până va da o declaraţie ca asta. Cred că Rădoi şi preşedintele au ei o înţelegere deja, sunt convins că au o înţelegere, poate a semnat prelungirea şi nu anunţă… În cazul în care se califică echipa”, a spus Ioan Andone pentru Telekom Sport.