Victor Pițurcă l-a luat în colimator pe Gigi Becali: ”La FCSB știm cu toții care e problema”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat marți, 01 februarie 2022, ora 23:31,
Gigi Becali – Victor Piţurcă
Gigi Becali – Victor Piţurcă

Victor Pițurcă (65 de ani) este convins că FCSB nu va câștiga titlul nici în acest sezon. Fostul selecționer spune că vicecampioana are de pierdut din cauza implicării excesive a lui Gigi Becali (63 de ani).

”La FCSB știm cu toții care e problema. Echipa o face Gigi Becali, toată lumea știe, mai ales din anturajul lor. Normal că zice că nu se mai implică, ca să audă jucătorii.

Lucrurile nu sunt în ordine și e foarte dificil. Și Toni Petrea antrenează echipa bine, altfel s-ar vedea că nu sunt pregătiți. Dar, managerul general este cel care decide tot, schimbări tot.

Normal, Gigi e managerul. Dacă acum s-ar termina sezonul regulat ar fi doar 4 puncte diferență. E foarte dificil, foarte greu. Totuși, CFR-ul rămâne cea mai constantă echipă și cea mai greu de învins. Imaginați-vă că FCSB face două meciuri proaste și CFR câștigă. Deja s-ar ducea la o distanță prea mare.

Dacă s-ar mai apropia și ar începe play-off-ul cu doar unu, două puncte diferență, atunci ar avea și FCSB șanse bune”, a spus Pițurcă, la Digi Sport.

Citește și Victor Piţurcă spune că oameni de afaceri din SUA au vrut să investească la CSA Steaua. Cine nu a fost de acord

victor piturcagigi becali