Victorie fabuloasă pentru Adrian Ursea în Ligue 1! Cât s-a terminat Nice – Marseille

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 martie 2021, ora 21:36,
Adrian Ursea

Echipa lui Adrian Ursea, Nice, a obţinut o victorie importantă şi spectaculoasă în Ligue 1, împotriva celor de la Marseille, pregătiţi de Sampaoli.

Formaţia pregătită de antrenorul român s-a impus cu scorul de 3-0 la finalul celor 90 de minute ale meciului din etapa a 30-a a campionatului de fotbal francez.

Golurile Partidei au fost marcate de către Thuram, în minutul 34 din pasa lui Gouiri, car mai apoi a punctat şi el în minutu 74, iar tabela a fost închisă în minutul 90 de Claude Maurice.

În ultimele jocuri din Franţa, Nice a învins echipe precum Rennes (2-1), Nimes (2-1) Marseille (2-0) şi a remizat cu Lorient (1-1).

Soccer Football – Coupe de France – Round of 16 – OGC Nice v Olympique Lyonnais – Allianz Riviera, Nice, France – January 30, 2020 Olympique Lyonnais’ Houssem Aouar celebrates scoring their second goal from the penalty spot REUTERS/Eric Gaillard

În urma jocului cu Marseille de azi, Nice a urcat pe locul 10 în Liga 1, cu 39 de pucnte acumulate în urma celor 30 de jocuri disputate.

De cealaltă parte, Marseille se află pe locul 6, cu 45 de puncte acumulate în meciurile jucate în acest sezon de Ligue 1, în număr de 30.