Victorie dramatică pentru Damak, formația lui Constantin Budescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 martie 2021, ora 21:21,
budescu
budescu

Damak, formația lui Constantin Budescu a câștigat dramatic în ultima etapă din campionatul Arabiei Saudite.

Damak a câștigat în deplasare contra formației Abha, scor 4-3, meci din cadrul etapei a 24-a din campionatul saudit.

Damak a condus de 3 ori, dar a fost egalată de fiecare data. În minutul 85 al partidei scorul era 3-3, dar în ultimul minut de joc al meciul, fundașul Farouk Chafai a marcat pentru 4-3, obținând victoria și cele trei puncte pentru Damak.

Internaționalul român Constantin Budescu a evoluat 53 de minute în meciul spectaculos câștigat de Damak.

Damak este penultima în campionatul Arabiei Saudite, ocupă locul 15 în clasament cu 24 de puncte strânse după 24 de partide disputate din actualul sezon.