VIDEO | Așa se dă pe colțul scurt! Golul magnific reușit în Supercupa Americii de Sud

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 20 februarie 2020, ora 11:41,
supercupa sud-americana

Independiente del Valle și Flamengo au remizat în prima manșă a Supercupei Americii de Sud, într-o partidă jucată miercuri seară, în Ecuador.

Primul gol a venit după o execuție pe care multe dintre vedetele fotbalului european nu se pot lăuda că au reușit-o în carieră. Jacob Murillo a trimis direct în vinclu, la colțul scurt, o lovitură liberă din marginea careului.

Oaspeții nu s-au intimidat și au fost capabili să întoarcă rezultatul, însă câștigătoarea Copei Libertadores a ratat victoria în minutele de prelungire. Gazdele au transformat un penalty și meciul s-a temrinat remiză, 2-2. Returul se joacă peste o săptămână în Brazilia.