VIDEO | Astra, remiză în NOUĂ OAMENI cu Dunărea Călărași! Alibec a fost ELIMINAT

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 18 august 2018, ora 18:35,
FOTBAL:AFC ASTRA GIURGIU-DUNAREA CALARASI, LIGA 1 BETANO (18.08.2018)

Astra Giurgiu a remizat cu Dunărea Călărași, scor 1-1, într-un meci terminat în nouă oameni de echipa lui Măldărășanu.

Neluț Roșu a deschis scorul din penalty, în minutul 16, dar oaspeții au egalat imediat, prin Silviu Pană.

Astra a dominat în repriza secundă, dar nu a mai avut forța să obțină victoria, după ce Alibec și Bahamboula au fost eliminați.

ECHIPELE:

Astra: Lazar – Belu, Bejan (Cestor ’51), Crişan, Radunovic – Mrzljak – Begue (Balaure ’76), Roşu, Moise (Bahamboula ’46), Llullaku – Alibec.

Antrenor: Marius Măldărăşanu

Dunărea: Straton – Gligorov, Balaur, Dobrosavlevici (Monroy ’61), Ispas – Puşcaş, Simion, Pană (Keyta ’67) – V. Munteanu (Honciu ’62), Ndiaye, Kanda.

Antrenor: Dan Alexa