VIDEO | Chindia și Sepsi au remizat într-un meci spectaculos

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 26 iulie 2021, ora 20:29,
CHINDIA – SEPSI

Chindia Târgoviște și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat, scor 1-1, luni, la Buzău, într-un meci disputat în cadrul etapei a 2-a a Ligii I.

Sepsi a deschis scorul în minutul 52. Mitrea a centrat în careu, iar Ashkovski a marcat de lângă doi adversari.

Chindia a restabilit egalitatea, cu trei minute înainte de final, prin Cherchez.

Au evoluat echipele

Chindia Târgovişte: Moldovan – Căpuşă, Celea, Baxevanos, Roumpoulakou (Corbu ’72) – Şerban (Matis ’82), Suciu (Cherchez ’82), Iacob, Popadiuc (Popa ’71) – Neguţ, Florea (Kocic ’90+1). Antrenor: Emil Săndoi

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Mitrea, Hugo Filipe, Ştefănescu (Aganovic ’46)- Vaşvari (Fofana ’80), Păun (Rep ’46), Ispas – Askhovski, Damaşcan (Bojic ’88), Eder Gonzalez (Tincu ’72). Antrenor: Leo Grozavu