VIDEO | Criza lui Șumudică i-a trezit pe fotbaliștii săi! Gaziantep evită înfrângerea în prelungiri, în etapa a 3-a

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 26 septembrie 2020, ora 22:00,
sumudica marius

Gaziantep a obținut un punct în deplasarea cu Goztepe, din etapa a 3-a a campionatului turc.

A fost 2-2 cu un final de meci în care oaspeții au reușit egalarea în minutele suplimentare grație unui gol înscris din penalty de Maxim. S-a întâmplat exact invers față de runda precedentă, atunci când Gaziantep a fost egalată la 2 în prelungirile jocului.

Până la golul lui Maxim din lovitură de la 11 m, gazdele au făcut legea și au întors scorul după reușita lui Demir din debutul partidei. Toșca și Maxim au fost integraliști în 11-le gândit de Șumudică. După acest rezultat, echipa antrenorului român are două puncte după trei runde disputate din noul sezon.

După jocul din urmă cu o săptămână când Gaziantep a scăpat printre degete victoria, Șumudică a țipat la fotbaliștii săi în timpul unui antrenament.