VIDEO | Derby și în tribune. Suporterii echipelor Dinamo și FCSB, aproape de încăierare

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 30 ianuarie 2022, ora 20:58,
SUPORTERI DINAMOVIȘTI

Suporterii echipelor Dinamo și FCSB au fost aproape de încăierare în debutul derby-ului din etapa a 23-a a Ligii I.

Circa 300 de fani ai vicecampioanei s-au deplasat pe arena din „Ștefan cel Mare”. Aceștia au aprins mai multe torțe și le-au aruncat spre sectorul în care se afla „Peluza SUD” a formației gazdă cu diverse obiecte pirotehnice.

Jandarmii au intervenit prompt pentru a calma situația.

La pauză, scorul este 0-1. Octavian Popescu (19 ani) a deschis scorul în minutul 2 al partidei care a început la ora 20:00. Octavian Popescu a marcat din afara careului cu piciorul drept. A fost al șaselea gol marcat de Octavian Popescu în acest sezon de Liga 1.