VIDEO | Egal pentru Germania în primul meci din 2019. Cum a arătat echipa lui Low

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 20 martie 2019, ora 22:10,
Germania Serbia

Germania trece printr-un veritabil schimb de generații înainte de preliminariile Euro 2020 (Hummels, Muller și Boateng sunt deja istorie), iar asta s-a văzut și în amicalul cu Serbia, scor 1-1.

Cu Havertz, Brandt, Halstenberg și Klostermann printre titulari, Germania a fost condusă cu 1-0 încă din minutul 12: Jovic, golgheterul din Bundesliga, a marcat pentru sârbi.

Încurajați de un stadion plin la Wolfsburg, nemții, care au ratat ocazii mari, au egalat în repriza secundă prin Goretzka.

Sârbii au terminat în 10 oameni, chiar dacă a fost doar un amical: Pavkov a avut o intervenție criminală asupra lui Sane și a văzut direct cartonașul roșu.

Cum a arătat Germania:

Coregrafia nemților pentru Hummels, Muller și Boateng:

Germania SerbiaGermania videogermaniaGermania coregrafieGermania meciGermania echipa