VIDEO | FC U Craiova 1948 se impune în Trivale! Gafă incredibilă a lui Iasmin Latovlevici

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat sâmbătă, 13 august 2022, ora 00:00,
Ambele goluri ale echipei FC U Craiova 1948 în victoria cu 2-0 de pe terenul lui FC Argeș au fost marcate de atacantul italian Andrea Compagno, care a ajuns la 5 reușite în acest sezon

Echipa FC U Craiova 1948 a câștigat primul meci al Etapei a 5-a din Suprligă, impunndu-se cu 2-0 pe terenul lui FC Argeș.

Andrea Compagno a marcat de două ori în Trivale și a ajuns la 5 goluri în acest sezon

Ambele goluri ale echipei din Bănie au fost marcate de Andrea Compagno, în minutele 3 și 75. La oaspeţi a debutat cunoscutul fundaş grec Kyriakos Papadopoulos, în minutul 88, el primind un cartonaş galben în minutul 90+5.

În urma acestui rezultat, echipa din Bănie a urcat, provizoriu, pe locul 6 în clasament, cu un total de șapte puncte, în timp ce FC Argeș este pe locul 9, cu șase puncte.

FC U Craiova a deschis după o gafă incredibilă a lui Iasmin Latovlevici, care i-a „pasat” excelent în careui lui Andrea Compagno, care a șutat puternic sub transversală.

După pauză, oltenii au avut o ocazie importantă în minutul 67, când Compagno a trimis cu capul din interiorul careului. Dar atacantul italian s-a revanșat în minutul 75, când a marcat cu un șut pe jos, lângă bară, după o pasă primită de la Marquet.