VIDEO | FC Voluntari a dat recital la Ploiești! Florin Pîrvu și-a umilit fosta echipă

Articol de Gabriel Ion - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2024, ora 18:52,
FC Voluntari

Echipa FC Voluntari a învins Petrolul, la Ploiești, cu 4-0, în etapa a 3 a play-out-ului Superligii.

Florin Pîrvu, acum la FC Voluntari, a antrenat Petrolul până la finalul sezonului regulat

FC Voluntari s-a impus fără probleme la Ploieşti, unde a condus cu 3-0 la pauză. Vadim Raţă a deschis scorul în minutul 20, din centrarea lui Nemec. Patru minute mai târziu Igor Armaş a înscris şi el, iar în minutul 45+4 Adam Nemec a dus scorul la 3-0 pentru oaspeţi.

Merloi a marcat şi el în minutul 59, din pasa lui Boboc şi ilfovenii s-au impus cu 4-0 în deplasare. Petrolul este pe locul 5 în clasamentul play-out-ului, cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari, cu 20 de puncte, se află pe locul 6.

Petrolul – FC Voluntari 0-4 (0-3)

Marcatori: Rață (20), Armaș (24, 45+4), Merloi (59)

Petrolul: Zima – Dumitriu (46 – Işfan), Papp, Huja (46 – Meijers), Ţicu – Hanca, Diomande (69 – Jyry) – Musi (64 – Bratu), Jair, Grozav – Irobiso (46 – Berisha). Antrenor: Florin Stângă

FC Voluntari: Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaş – Boboc, Raţă, Crepulja, Aliji (89 – Popescu) – Dumiter (44 – Merloi), Nemec (75 – Carnat), Andrei. Antrenor: Florin Pîrvu

Au arbitrat: Viorel Nicuşor Flueran – Alexandru Vodă, Alexandru Filip (rezervă: Alina Ionela Peşu)

Cartonaşe galbene: Ţicu (44), Diomande (60) / Dumiter (44)