VIDEO | Greșeala cu care putea să își îngroape echipa! Cum a comis-o Sergio Rico în meciul cu Bordeaux

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 24 februarie 2020, ora 11:17,
sergio rico
sergio rico

Portarul lui PSG i-a băgat pe adversari în joc după ce a degajat o minge direct în brazilianul Pablo, iar balonul s-a dus apoi în poartă.

Faza s-a petrecut în prelungirile primei reprize în momentul în care campioana Franței conducea cu 2-1. Coechipierii l-au scos pe Rico în repriza secundă, iar echipa lui Tuchel s-a impus în final cu 4-3. Un final însă mai puțin fericit pentru Neymar, pentru că starul brazilian a fost eliminat în minutele suplimentare ale reprizei a doua.

Victoria i-a dus pe parizieni și mai aproape de titlu după ce urmăritoarea Marseille a pierdut surprinzător în această rundă. 13 puncte sunt acum între cele două cu 12 etape înaintea finalului stagiunii. Pentru Sergio Rico a fost doar al doilea meci în Ligue I, în acest sezon, spaniolul fiind utilizat mai mult în Cupa Ligii și Cupa Franței.