VIDEO | Încă un pas spre titlu pentru PAOK-ul lui Lucescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 24 noiembrie 2018, ora 21:40,
bucurie paok

PAOK Salonic a revenit în campionat cu o victorie după pauza internaţională. Echipa lui Răzvan Lucescu a învins Xanthi cu 2-0 şi rămâne lider neînvins în Superliga Greciei.

Fosta echipă a antrenorului român a rezistat până la pauză în Toumba. Lucescu l-a înlocuit pe Kitsiou, punctul nevralgic al gazdelor în prima repriză, cu portughezul Vieirinha. Impactul a fost imediat. Căpitanul tradiţional al lui PAOK a centrat pentru reuşita golgeterului Prijovic din minutul 47.

Brazilianul Mauricio a închis tabela la 2-0 din lovitură liberă.

La PAOK, Alin Toşca a fost trimis în teren în minutul 58, când i-a luat locul lui Fernando Varela. Liderul PAOK are zece victorii şi o remiză în primele unsprezece etape din Superliga Greciei.