VIDEO | Liga 1: Gaz Metan și Sepsi, egal care nu ajută niciuna dintre echipe

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 27 septembrie 2021, ora 19:58,
GAZ METAN
GAZ METAN

Gaz Metan Mediaș și Sepsi Sf. Gheorghe au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat luni, în etapa a 10-a a Ligii 1.

Prima ocazie a partidei a avut loc în minutul 11. Jucătorul gazdelor, Trif, a greșit o pasă spre propriul portar, Ștefănescu a recuperate, dar pasa sa a fost imprecisă.

Gazdele au replicat șapte minute mai târziu. Horșia a șutat puțin pe lângă poarta celor de la Sepsi.

Cu patru minute înainte de pauză, jucătorul echipei covăsnene, Dimitrov, l-a pus la încercare pe portarul gazdelor, dar Vâlceanu a respins în corner.

Nici Ștefănescu nu a fost mai norocos. În minutul 55, a trimis cu capul din câțiva metri, dar mingea a ajuns la Vâlceanu.

La rândul lui, Chunchukov a reluat cu capul din apropiere, dar mingea s-a dus peste poarta medieșenilor.

Au evoluat următoarele echipe:

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – Gabriel, Matricardi, Yuri, Trif (Velisar ’79) – Alceus, Junior – Horşia (Iancu ’60), Deaconu (Filip ’87), Grădinaru (Chamed ’79)- Irobiso (Morar ’60). Antrenor: Ilie Poenaru

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov – Ninaj, Mitrea, Ştefănescu (Tamaş ’69) – Eder Gonzalez (Bojic ’69), Păun, Ispas – Bărbuţ (Chunchukov ’61), Luckassen (Ashkovski ’89), Aganovic. Antrenor: Leo Grozavu

În urma acestei remize, Sepsi ocupă locul 12, cu 9 puncte, în timp ce Gaz Metan e pe 14, cu 8 puncte.

gaz metanfotbaletapa 10sepsi0-0liga 1realitatea