VIDEO | Goluri pe bandă rulantă la Giurgiu! Astra câștigă duelul cu Dinamo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 21 septembrie 2019, ora 19:31,
constantin budescu

UPDATE 22:22 S-a încheiat meciul! Astra Giurgiu – Dinamo București 3-2 (Budescu 49′, 67, Crepulja 80′ / Popescu 16′, Moldoveanu 75′).

UPDATE 22:18 Cartonaș roșu pentru Budescu! Mijlocașul Astrei a primit două ‘galbene’ în 15 minute.

UPDATE 22:16 S-au arătat trei minute de prelungiri de la marginea terenului.

UPDATE 22:07 GOL pentru Astra! 3-2! Contraatac devastator pentru giurgiuveni, în urma căruia a înscris Crepulja. Răduț a dat o pasă excelentă.

UPDATE 22:03 GOL pentru Dinamo! 2-2! Robert Moldoveanu a înscris în urma unei lovituri libere, în minutul 75.

UPDATE 22:00 Prima înlocuire la Dinamo! Neicuțescu a fost înlocuit de Moldoveanu.

UPDATE 21:54 GOL pentru Astra! 2-1! Constantin Budescu a înscris din nou, după o fază frumoasă a giurgiuvenilor.

UPDATE 21:45 Probleme mari pentru Dinamo în repriza a doua. Echipa lui Dusan Uhrin este dominată și nu și-a creat nicio ocazie de gol.

UPDATE 21:35 GOL pentru Astra! 1-1! Budescu a înscris, după ce a driblat portarul.

UPDATE 21:33 A început repriza a doua! Dan Alexa a făcut două schimbări: Au intrat Graur și Răduț, au ieșit David Bruno și Begue.

UPDATE 21:17 S-a încheiat prima repriză! Astra – Dinamo 0-1 (Popescu 16′)

UPDATE 21:14 Ocazie mare pentru Astra! Tounkara a primit o pasă ideală în centrul careului, dar a șutat peste poartă.

UPDATE 20:46 GOL pentru Dinamo! 0-1! Mihai Popescu a înscris în urma unei lovituri libere.

UPDATE 20:43 Ocazie pentru Dinamo! Montini a șutat din voleu, dintr-un unghi închis, iar mingea putea să-l păcălească pe portarul Kitanov, după ce a fost deviată de către un fundaș. În cele din urmă, apărarea Astrei a îndepărtat pericolul.

UPDATE 20:38 Debut tensionat pentru Dinamo! Portarul Piscitelli și fundașul Popescu au primit cartonașe galbene în primele minute de joc.

UPDATE 20:31 A început meciul!

UPDATE 19:30 Iată echipele de start:

Astra: Kitanov – Bruno, Graovac, Tamaș, Dima – Crepulja – V. Gheorghe, G. Simion, Budescu, Begue – Tounkara.

Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Klimavicius, M. Popescu, Corbu – I. Filip – Sorescu, Nistor, Fabbrini, Neicuțescu – Montini.

DOAR DINAMO BUCUREȘTI!Echipa antrenată de Dusan Uhrin va juca în această seară cu Astra Giurgiu, în deplasare, într-o…

Publicată de FC DINAMO BUCURESTI pe Sâmbătă, 21 septembrie 2019

Astra Giurgiu și Dinamo București se înfruntă în această seară în etapa a 10-a din Liga 1. Ambele echipe sunt aproape de zona play-off-ului și au câte trei victorii în acest sezon. Denis Alibec revine la Astra, fiind recuperat după operația la genunchi.

Astra a avut evoluții foarte bune pe teren propriu în acest debut de campionat. Giurgiuvenii au învins FCSB și CFR Cluj și au remizat cu FC Viitorul.

Dan Alexa are aproape tot lotul la dispoziție, singurul absent fiind fundașul Radunovici, care este suspendat.

Denis Alibec are șanse mari să joace primul meci din luna august, dar va începe ca rezervă. Dinamo este victima preferată a atacantului, reușind 10 goluri și 5 pase decisive în cele 17 confruntări cu echipa ‘câinilor roșii’.

După numirea lui Dusan Uhrin pe banca tehnică, ‘roș-albii’ au două victorii și un egal în ultimele trei meciuri.

Golgheterul lui Dinamo, Daniel Popa, va absenta din cauza unei accidentări.

Astra Giurgiu a câștigat ultimele trei confruntări cu Dinamo în Liga 1. Ultimul succes al bucureștenilor datează din aprilie 2017, 2-1 la Giurgiu.

Iată echipele probabile pentru meciul din această seară, de la ora 20:30:

Astra: Kitanov – Bruno, Graovac, Tamaș, Dima – Crepulja – V. Gheorghe, Simion, Fl. Matei, Budescu – Stahl.