VIDEO | Măcel! Cu Messi în tribună, Barcelona a demolat Realul!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 octombrie 2018, ora 19:10,
suarez 1
suarez 1

UPDATE 19.06: Final de meci. Barcelona se impune cu 5-1 în derby-ul cu Real Madrid și revine pe primul loc în La Liga!

UPDATE 19.00: ARTURO VIDAL înscrie și el! Chilianul marchează din centratea lui Dembele. este 5-1 pe Nou Camp, din minutul 88.

UPDATE 18.56: Hattrick SUAREZ! Ramos greșește la mijlocul terenului, Suarez scapă singur și îl execută pe portarul Madridului! Barcelona – Real Madrid 4-1, cu Messi în tribună, din minutul 83!

UPDATE 18.30: Barcelona se distanțează din nou! SUAREZ reușește dubla, după centrarea lui Sergi Roberto! Uruguayanul a trimis cu capul de la 12 metri! Barcelona – Real Madrid 3-1, din minutul 75

UPDATE 18.44: Marcelo a înscris în ultimele trei meciuri pentru Real Madrid, ceea ce reprezintă o premieră pentru fundașul brazilian la madrileni.

UPDATE 18.36: Bară și în contul Barcelonei. Suarez reia spectaculos în bara laterală o centrare trimisă de Sergi Roberto.

UPDATE 18.31: Real este altă echipă după pauză! În 10 minute, oaspeții au înscris un gol și au trimis o dată mingea în bară, prin Luka Modric.

UPDATE 18.27: Real Madrid reduce din diferență! MARCELO reușește să înscrie în minutul 50! Barcelona – Real Madrid 2-1! Meciul este relansat!

UPDATE 18.24: Luis Suarez este primul jucător, în afară de messi și Ronaldo, care a marcat din penalty în El Clasico, de la Ruud van Nistelrooy, care marca din lovitură de la 11 m în victoria cu 4-1 a Realului din 7 mai 2008, de pe Santiago Bernabeu.

UPDATE 18.09: Posesie zdrobitoare a Barcelonei în El Clasico, în prima repriză: 62%-38%

UPDATE 18.05: Barcelona a înscris în fiecare din ultimele 22 El Clasicos în toate competițiile. Barcelona a egalat recordul stabilit de Real Madrid între 1959 și 1969.

UPDATE 17.47: SUAREZ execută excelent, în dreapta lui Courtois, la rădăcina barei și înscrie! Barcelona – Real Madrid 2-0 din minutul 30!

UPDATE 17.45: Fază controversată pe Camp Nou. Catalanii cer penalty la o intervenție a lui Varane asupra lui Suarez. A fost solicitat arbitrajul video! Centralul, partidei revede incidentul, revine asupra deciziei si acordă penalty!

UPDATE 17.40: Imagini cu Messi, aflat în tribună, după ce Coutinho a deschis scorul în meciul cu Real.

UPDATE 17.28: Barcelona deschide scorul în El Clasico! Fază superbă reușită de catalani!

Jordi Alba preia perfect în flancul stâng, intră în careu și pasează inteligent pentru COUTINHO. Barcelona – Real Madrid 1-0 din min. 11!

UPDATE 17.23: Messi vede meciul din tribună. Superstarul argentinian a suferit o fractură la antebraț, în minutul 16 al meciului câștigat cu Sevilla (4-2).

UPDATE 16.55: El Clasico se vede pe toate meridianele lumii. Milioane de oameni vor vedea în direct Barcelona – Real Madrid.

UPDATE 16.50: Imagini cu echipele aflate la încălzire:

Barcelona – Real Madrid. El Clasico începe de la ora 17.15. Fără Messi și Cristiano Ronaldo.

Ronaldo s-a transferat la Juventus, iar Messi s-a accidentat la mână și ratează El Clasico.

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Arthur – Rafinha, Suarez, Coutinho.

Real Madrid: Courtois – Nacho, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco – Benzema, Bale.

Este primul El Clasico monitorizat cu VAR. Potrivit AS, dacă arbitrajul video ar fi fost implementat mai devreme, ar fi fost dictate 12 penalty-uri în ultimele 10 confruntări.