VIDEO | Messi, de pe altă planetă! Barcelona a ucis campionatul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 17 martie 2019, ora 23:48,
messi
messi

Barcelona s-a impus cu 4-1 la Sevilla, pe terenul lui Betis, şi s-a distanţat la zece puncte de Atletico Madrid în fruntea clasamentului din La Liga. Messi a reuşit încă un hat-trick şi are cifre uluitoare în actualul sezon!

Messi a reuşit o dublă în prima repriză, Suarez a mărit diferenţa după pauză, iar Betis a reuşit doar golul de onoare. Tot Messi a închis tabela la 4-1 cu cel mai frumos gol al meciului.

Messi a ajuns la 25 de goluri înscrise din lovitură liberă în ultimii opt ani în La Liga. Real Madrid are 24!

În actualul sezon din La Liga, Messi are 29 de goluri marcate şi 12 pase decisive în 26 de apariţii pentru Barcelona! Ultimul gol a fost şi cel mai frumos al meciului. Messi a ajuns la 51 de hat-trick-uri în carieră!

În aceeaşi seară, Messi l-a egalat pe Iniesta la numărul de meciuri în care a evoluat pentru Barcelona – 693. Argentinianul a devenit şi jucătorul cu cele mai multe victorii obţinute cu echipa sa de club – 477!