VIDEO | Nae Constantin, la prima înfrângere! Petrolul a pierdut amicalul cu FC Buzău

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 iulie 2021, ora 12:50,
Petrolul Ploieşti – FC Buzău

FC Petroul Ploieşti a pierdut ultimul meci amical disputat, scor 0-1, contra echipei FC Buzău, fosta Gloria Buzău, pe stadionul Olimpia, din Râmnicu Sărat.

Unicul gol al întâlnirii dintre cele două formaţii a fost înscris în prima repriză a jocului de către Ekollo, fost jucător la Petrolul, în minutul 28. Partida de la Râmnicu Sărat a început la ora 11:00 şi a fost al şaselea joc de pregătire pe care l-au disputat ,,lupii galbeni”.

Pană la meciul cu FC Buzău, Petrolul a remizat cu Chindia ( Liga 1), scor 0-0, şi le-a învins cu 1-0 pe Tricolorul Breaza (Liga a 4-a) și Farul Constanța, apoi a urmat meciul cu Petrolul 95 Ploiești (Liga 4), scor 3-0 și duelul cu Unirea Ungheni (Liga 3), scor 5-0.

Gloria Buzău şi-a schimbat denumirea în FC Buzău şi totodată societatea pentru a avea drept de promovare în Liga 1.

Cum a arătat primul 11 al celor două echipe în meciul de azi

Petrolul: Avram – Pârvulescu, Meijers, Manolache, Țicu – S. Pană, Cebotaru – Bratu, Buia, Saim Tudor – Diarra. Antrenor: Nae Constantin

FC Buzău: Stoian – Oteliţă, Ghinga, Wiktorski, Toma, Mondragon – Cârstocea, Ciobanu, Ekollo, Oltean – Chică Roşă. Antrenor: Cristi Pustai

Citeşte şi VIDEO | PETROLUL RĂMÂNE NEÎNVINSĂ CU NAE CONSTANTIN PE BANCA TEHNICĂ. REMIZĂ CU CHINDIA