VIDEO | Patricia Ţig, în sferturi la Istanbul! Victorie scurtă în optimi

Articol de Razvan Panaitescu - Publicat joi, 10 septembrie 2020, ora 20:57,
patricia-tig

Patricia Ţig a reuşit o victorie în două seturi cu japoneza Misaki Doi, numărul 81 WTA. Ţig a cedat doar două game-uri şi s-a calificat în sferturile turneului WTA de la Istanbul.

Patricia Ţig şi-a continuat săptămâna excelentă din Turcia, unde a ajuns în sferturile turneului de la Istanbul fără să piardă vreun set în primele trei meciuri.

Cu Misaki Doi, Ţig s-a impus categoric în 66 de minute, scor 6-2, 6-0!

Pentru un loc în semifinalele turneului, Ţig se va duela cu suedeza Rebecca Peterson, numărul 48 WTA. Partida se va juca vineri seară, după 20:30.

Calificarea în sferturile turneului de la Istanbul i-a asigurat Patriciei Ţig, numărul 88 WTA, un cec de cinci mii de dolari şi 60 de puncte WTA.

Patricia Tigvictoriesferturiwtamisaki doiistanbul
viitorul

Salariu fabulos propus de Rapid unui fost jucător de la Viitorul: ,,Am primit dublu”

Ukraine beats Cyprus in friendly match, Kharkiv – 07 Jun 2021

EXCLUSIV | Fost internațional, fanul Ucrainei, la meciul de pe Arena Națională: „E țara mea de adopție”