VIDEO | Poli Iași se distanțează de Dinamo, după victoria cu Voluntari! Căpățână a reușit un gol fabulos! A plouat torențial la Iași

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 30 iulie 2020, ora 22:35,
iasi-voluntari

Poli Iași a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a 12-a din play-out-ul Ligii 1. În ciuda victoriei, echipa antrenată de către Mircea Rednic se menține pe locul de baraj.

Meciul s-a disputat pe o ploaie torențială.

Mihai Căpățână a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 30, cu un execuție de senzație.

Cabral a egalat pentru ieșeni în minutul 42, după o fază bizară. Un fundaș al Voluntariului a deviat mingea în proprie poartă.

Nigerianul Omoh a înscris pentru Poli Iași în minutul 74, după o combinație excelentă cu Luckassen.

2-1 pentru Poli Iași, care și-a creat mai multe ocazii de gol în Copou. Raportul șuturilor pe poartă a fost 8-4 pentru echipa lui Mircea Rednic.