VIDEO | ”Remontada” la Giurgiu! Sepsi o bate pe Chindia și îi suflă în ceafă CFR-ului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 23 noiembrie 2020, ora 21:00,

Sepsi a bătut-o pe Chindia Târgoviște și îi suflă în ceafă CFR-ului.

Formația lui Leo Grozavu a câștigat cu 2-1 în deplasarea de la Giurgiu. Covăsnenii au marcat ambele goluri în repriza secundă, după ce o au fost conduși cu 1-0.

Chindia a deschis scorul prin Denis Dumitrașcu, în minutul 39, care a deschis scorul după ce a profitat de eroarea celor de la Sepsi.

Sepsi a întors scorul în repriza secundă, prin două reușite care l-au lăsat fără replică Aioani.

Adnan Aganovic a egalat în minutul 69, iar Anass Achahbar a marcat golul de 3 puncte, după ce a trimis o ”torpilă” spre poarta gazdelor.

În urma acestui rezultat, Sepsi urcă pe locul 4 în clasament, cu 19 puncte, la două în spatele în spatele CFR-ului, în timp ce Chindia rămâne pe locul 8, cu 14 puncte.