VIDEO | Rezervele au adus victoria! Petrolul – Poli Iaşi 2-0

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 31 iulie 2021, ora 13:03,

Petrolul a început cu dreptul noul sezon din Liga 2. „Lupii” au învins Poli Iaşi cu 2-0 la primul meci din mandatul lui Nae Constantin.

Petrolul a alergat 75 de minute pentru primul gol din noul sezon. Portarul lui Poli Iaşi, Laurenţiu Popescu, a fost de neînvins în prima parte a meciului. În repriza a doua, Cebotaru nu a reuşit să deschidă scorul nici din careul mic. Doi jucători trimişi în teren de pe bancă i-au adus victoria lui Nae Constantin. Şaim Tudor a deblocat tabela cu un şut puternic la colţul scurt! Mario Bratu a închis tabela la 2-0, iar Petrolul a bifat prima victorie în campionat.

În etapa a doua, Petrolul joacă în deplasare la Metaloglobus. Partida se va disputa sâmbăta viitoare, de la ora 13:00.