VIDEO | Se inspiră de la cei mai buni! Simona Halep: ”E incredibil! Trebuie să învăț de acolo”

Simona Halep (3 WTA, 28 ani) a dezvăluit ce sportiv o inspiră, după calificarea în semifinalele Australian Open.
Sportiva română nu a avut emoții în sferturile de finală și a câștigat meciul cu Anett Kontaveit în doar 53 de minute.
După meci, la conferința de presă, ”Super-Simo” a vorbit despre meciul incredibil făcut ieri, 28 ianuarie, de Roger Federer (3 ATP, 38 de ani).
Elvețianul s-a calificat în semifinalele Australian Open după ce i-a predat o adevărată lecție de tenis adversarului său, Tennys Sandgren: a salvat şapte mingi de meci în setul al patrulea. (Citește AICI mai multe detalii)
Simona a declarat că a văzut meciul lui Federer, partida fiind una din care are ce învăța: „Am văzut meciul, da. Am mai spus, televizorul meu este pornit mereu, dar nu vreau să urmăresc tenis atât de mult. Pe Roger l-am urmărit, e incredibil ce a reușit.
Modalitatea prin care a acceptat ce i se întâmplă și a luptat pentru fiecare punct. Trebuie să învăț de acolo.” a declarat Simona Halep la conferința de presă.