VIDEO | Serbia, FAVORITĂ la primul loc! Victorie cu Muntenegru și mesaj al fanilor pentru români

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 noiembrie 2018, ora 18:24,
Serbia meci
Serbia meci

Serbia a trecut cu 2-1 de Muntenegru și e favorită la primul loc în Liga Națiunilor, după ce a ajuns la 3 victorii în 5 meciuri.

La Belgrad, gazdele au marcat de două ori în prima repriză, prin Ljajic (minutul 30) și Mitrovic (minutul 32), dar au ratat și un penalty (acordat gratuit de arbitru) prin același Mitrovic. Mugosa a redus din diferență pentru oaspeți, în minutul 70.

Sârbii au afișat un banner surprinzător în peluză: „Vă mulțumesc, frați români”. Mesajul a apărut după ce ultrașii naționalei noastre au scandat de mai multe ori „Kosovo e Serbia” în timpul meciului direct de pe Arena Națională (0-0).

ECHIPELE:

Serbia: Rajkovic – Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Kolarov – Matic, Maksimovic – Gacinovic (Lukic ’71), Tadic, Ljajic (Radonjic ‘90+2) – Mitrovic (Jovic ’83)

Selecţioner: Mladen Krstajic

Muntenegru: Petkovic – Marusic, Kopitovic, Simic, Vesovic – Scekic (Boljevic ’46), Kosovic – Jankovic (Djordjevic ’82), Ivanic, Jovovic – Mugosa

Selecţioner: Ljubisa Tumbakovic