VIDEO | Steaua Bucureşti, instrucţie cu OFK Belgrad la inaugurarea arenei din Ghencea!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 07 iulie 2021, ora 21:07,
Steaua – OFK Belgrad

Steaua Bucureşti a inaugurat cu dreptul noul stadion din Ghencea, după ce a reuşit să-i învingă în meciul amical pe sârbii de la OFK Belgrad.

După 94 de minute disputate pe noua arenă Steaua, jucătorii lui Daniel Opriţa s-au impus pe teren în mod categoric, rezultatul final fiind de 6-0 pentru ,,militari”.

Golurile partidei de la Bucureşti au fost marcate de către Bogdan Chipirliu, în minutele 50, 52, respectiv Dragoş Huiban, în minutul 62 din penalty, Cezar Mihalache, în minutul 76 şi Robert Neacşu, în minutul 87, tot din penalty, respectiv în minutul 90+4.

Prima repriză a jocului a fost dominată în mod autoritar de către steliştii, singura ocazia a sârbilor venind în finalul celor 45 de minute.

Lucrurile s-au schimbat şi pe tabela de marcaj în repriza a doua, când steliştii au punctat nu mai puţin de şase ori ori. Chipirliu, Huiban, Mihalache şi Neacşu au făcut ca seara din Ghencea să fie perfectă.

Cum au arătat echipele de start la meciul din Ghencea

CSA Steaua: Bălbărău – Călințaru, Bactăr, Wallace, Oroian – Bărbulescu, Enceanu – Zaharia, Chipirliu, Pacionel – Buhăescu

OFK Belgrad: Jevtic – Jankovic, Zlatkovic, Pantic, Maksic – Nedelkovic, Bozic – Kilibarda, Retrovic, Ugrica – Mikan

Înaintea jocului de pe noul stadion a mai avut loc un un moment inedit. Cei de la Steaua au retras tricoul cu numărul şapte, în care Marius Lăcătuş a scris istorie pentru echipa din Ghencea în trecut. Momentul a fost aplaudat de întreg stadionul.

Citeşte şi BELODEDICI ŞI BOLONI, DESPRE RETRAGEREA TRICOULUI PURTAT DE MARIUS LĂCĂTUŞ: ,,I-AM SPUS CĂ NU SIMPATIZEZ ASTA”

steaua bucurestihuibanchipirliughenceaneacsumihalachestadionOFK Belgradrealitatea