VIDEO | Stranierii din Italia! Mihăilă, un nou gol! Răzvan Marin, lider într-un top select

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 20 septembrie 2021, ora 10:39,
Răzvan Marin, sursa foto: Twitter/Pafos

Internaționalii români de profil ofensiv din Italia s-au descurcat bine în etapa din weekend-ul ce a trecut.

La Parma, în Serie B, Valentin Mihăilă și Dennis Man au fost titulari. Primul dintre ei a și marcat, în minutul 69, atunci când a redus din handicap în partida cu Cremonese, scor final 1-2.

Cei doi nu au prins finalul meciului pe teren. Mihăilă a fost schimbat în minutul 86, în timp ce Man a fost scos în minutul 84.

După patru etape scurse din a doua divizie italiană, Parma este pe locul opt, cu șapte puncte adunate.

În Serie A, Răzvan Marin a fost integralist pentru Cagliari în egalul de pe Stadio Olimpico, 2-2 cu Lazio. La gazde, Ștefan Radu a fost pe banca de rezerve.

Mijlocașul de 25 de ani și-a adus contribuția la unul dintre golurile formației sale și a confirmat forma bună pe care o traversează la echipa de club.

În debutul reprizei secunde, acesta l-a servit excelent pe Joao Pedro, care a marcat cu un lob superb, peste portarul lazialilor. A fost golul de 1-1.

Astfel, Răzvan Marin a ajuns la 3 pase decisive în Serie A, lider din acest punct de vedere în prima ligă italiană, alături de Barella (Inter) și Luis Alberto (Lazio).