VIDEO | Victorie importantă a Stelei în Liga a 3-a! A învins principala contracandidată la promovare

Articol de George Drafta - Publicat sâmbătă, 26 septembrie 2020, ora 20:15,
csa steaua progresul spartac

După ce a fost eliminată din Cupa României, CSA Steaua a reluat șirul victoriilor din campionat.

Roș-albaștrii au ajuns la trei succese în eșalonul al treilea după ce au învins-o pe Progresul Spartac, una dintre echipele care în ultimii ani au luptat din greu pentru promovarea în Liga 2. Sub privirile lui Ilie Dumitrescu, Băjenaru & Co au făcut spectacol și s-au impus cu 4-1. La pauză, gazdele au avut avantaj de două goluri după reușitele lui Chipirliu și Pacionel.

Primul a bifat dublă după pauză, iar Enceanu a închis tabela după ce Progresul a redus din handicap. Iată care au fost titularii aruncați în luptă de Daniel Oprița la meciul din etapa a treia a noului sezon de Liga 3.

Ștefan Mușat –  Marian Neagu, Wallace, Dean Beța, Adrian Ilie – Valentin Bărbulescu, Liviu Băjenaru – Florin Răsdan, Emilian Pacionel, Alexandru Zaharia –  Bogdan Chipirliu

Steaua are maximum de puncte după trei etape disputate din acest sezon și este liderul seriei din care face parte.