VIDEO | Victorie pentru Liverpool la Southampton! Gafă uriașă a portarului ‘cormoranilor’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 august 2019, ora 18:55,
liverpool-firmino

Liverpool are un debut fără greșeală în Premier League! Supercampioana Europei a câștigat meciul din deplasare cu Southampton, scor 2-1, în etapa a doua.

Echipa antrenată de către Jurgen Klopp a avut un început modest de meci și nu și-a creat ocazii mari de gol în prima repriză.

Senegalezul Sadio Mane a înscris în minutul 45+1, cu un șut superb de la marginea careului.

Liverpool și-a dublat avantajul în minutul 51, după reușita lui Roberto Firmino, care a driblat mai mulți adversari și a șutat de la marginea careului.

Southampton a marcat în minutul 83, prin Danny Ings, care a profitat de o gafă uriașă a portarului Adrian. Spaniolul a degajat mingea în picioarele atacantului englez.

Southampton nu are niciun punct în clasament, în timp ce Liverpool are maximum de puncte.

În etapa a treia din Premier League, Liverpool va juca pe teren propriu cu Arsenal, sâmbătă, 24 august, de la ora 19:30.