VIDEO | Viitorul a înghețat la Botoșani! Elevii lui Hagi ratează șansa de a egala CFR

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 decembrie 2019, ora 22:35,
botosani viitorul

FC Viitorul a fost învinsă la Botoșani cu scorul de 1-0 și a ratat șansa de egala CFR Cluj în fruntea clasamentului.

Meciul a fost în pericol să nu se joace din cauza zăpezii. Mai obișnuiți cu iarna au fost, desigur, moldovenii.

FC Botoșani a ratat prima ocazie în minutul 10, când Ofosu a fost blocat de Căbuz.

În minutul 15, gazdele au obținut penalty. Marius Avram a dictat lovitură de pedeapsă la un contact între Căbuz și Mihai Roman.

Penalty-ul a fost transformat de Ongenda (16).

Viitorul a ratat marea șansă a egalăîrii în minutul 45. Houri a șutat de la marginea careului, dar Pap a respins.

Echipele de start:

FC Botoșani: E. Pap – Patache, Haruț, Chindriș, Țigănașu – Papa, Rodriguez – Ashkovski, Ongenda, M. Roman I – Ofosu
Rezerve: Hankic, Keyta, Ebenhofer, Kolesovs, Moussa, Andronic, Holzmann
Antrenor: Marius Croitoru

FC Viitorul: Căbuz – Mladen, Țîru, Ghiță, De Nooijer – Artean, V. Achim, Iacob – Houri – Rivaldinho, L. Munteanu
Rezerve: Buzbuchi, Dulca, C. Matei, Pitu, Calcan, Ciobanu, Boboc
Antrenor: Gheorghe Hagi

Arbitri: Marius Avram –  Alexandru Cerei, Mihai Marica