VIDEO | Viitorul ratează play-off-ul! Echipa lui Hagi nu a reușit să învingă nou promovata Academica Clinceni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 23 februarie 2020, ora 18:34,
hagi-e-suparat

FC Viitorul va juca în play-out-ul Ligii 1, după remiza de la Ovidiu cu Academica Clinceni, scor 0-0, în ultima etapă din sezonul regulat. Echipa lui Gică Hagi ratează în premieră prezența în play-off, unde și-au asigurat locurile Astra Giurgiu și Gaz Metan Mediaș.

Viitorul a avut o posesie a mingii de 80%, dar n-a reușit decât un șut pe spațiul porții adverse.

Din păcate, nu reușim să înscriem și terminăm la egalitate acasă vs Academica.

Publicată de Viitorul FC pe Duminică, 23 februarie 2020

În celelalte două meciuri care au început la ora 16:30, Astra Giurgiu a remizat acasă cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-2, iar Gaz Metan Mediaș a învins-o pe Dinamo cu 1-0, la Mediaș.

Prin urmare, echipele care vor juca în play-off-ul Ligii 1 sunt CFR Cluj, Universitatea Craiova, FCSB, FC Botoșani, Gaz Metan Mediaș și Astra Giurgiu.

La Giurgiu, Sepsi a condus cu 2-0 la pauză, după reușitele lui Gaz-Andrezly (28′) și Carnat (41′). Astra a egalat într-un interval de două minute, prin Fatai (66′) și Alibec (68′).

La Mediaș, Gaz Metan a înscris rapid, în minutul 14, prin Dumitru Cardoso.