Vlad Chiricheș, după ce Radaslavescu a fost înlocuit de Gigi Becali în minutul 28: „E frustrant”

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat luni, 01 aprilie 2024, ora 07:01,
Vlad Chiricheș

Fundașul central Vlad Chiricheș (34 de ani) a fost integralist în victoria celor de la FCSB împotriva Farului, scor 1-0, în etapa secundă a play-off-ului din Superliga.

„Am suferit, au avut o posesie foarte bună, au practicat un joc bun, combinativ, a trebuit să suferim, clar. Momentele ca acestea arată că echipa are caracter, forță, câștigă și când nu joacă extraordinar.

Adi (n.r. Adrian Șut) a lovit mingea bine și s-a dus în poartă. E important că marcăm și din faze fixe, sunt detalii care decid meciuri. A fost un moment frumos, mă bucur că am revenit, am dus cu bine cele 90 de minute. E important că mă simt bine, sper să joc bine și să îmi ajut echipa să câștige campionatul.

Cred că e mult spus „antrenorul din teren”, încerc să ajut echipa prin experiența mea, prin lucrurile pe care le-am dobândit afară , sper să îmi aduc aportul în meciurile rămase”, a spus Vlad Chiricheș, pentru Prima Sport.

„Este un moment greu pentru Eduard (n.r. Radaslavescu). Am trăit și eu momente de genul ăsta, e greu, e frustrant. Sper să aibă încredere în calitățile lui, să se antreneze bine și o să îi vină șansa”, a mai spus Chiricheș