Alexandru Dandea pune paie pe foc după meciul Rapid – Farul: “A fost o ţinere recpirocă, nu cred că a fost penalty”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 31 iulie 2021, ora 10:12,
ALEXANDRU DANDEA

Rapid și Farul au remizat, scor 0-0, vineri seară, în etapa a treia a Ligii I. În minutul 67, echipa constănțeană a cerut penalty, după un duel între Jefte Betancor și Alexandru Dandea.

Jucătorul Rapidului a vorbit despre meci și despre faza la care Hațegat nu a dictat lovitură de pedeapsă pentru Farul.

A fost un joc disputat, cu ocazii de ambele părţi. Eu mă declar mulţumit, avem şapte puncte după trei etape şi cred că suntem pe drumul cel bun.

Nu ştiu dacă ne aşteptam, dar luăm fiecare meci în parte şi ne dorim să scoatem maxim de la fiecare joc. La final vom trage linie.

Sunt fericit că au venit şi ei aici lângă noi (n.r Săpunaru, Moraes, Iordache), îi cunosc de mult timp şi ne înţelegem bine. Ne-am retras puţin în repriza a doua şi am sperat să-i prindem pe contraatac.

A fost o ţinere recpirocă, după părerea mea eu nu cred că a fost penalty” a spus Alexandru Dandea, la finalul meciului, la Telekom Sport.

Temporar, Rapid rămâne lider în Liga 1, cu şapte puncte. Farul are cinci puncte şi, tot temporar, ocupă locul 3 în clasament.

realitateaetapa 3. 0-0dandeafarul liga 1rapid