Antrenorul lui Sepsi, după meciul cu FCSB: Cred că a fost maximum din ce putem juca

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat luni, 12 februarie 2024, ora 09:12,
Sepsi
Sepsi

FCSB a reușit să învingă Sepsi cu 1-0. În timp ce antrenorul roș-albaștrilor, Elias Charalambous, spune că jucătorii săi nu au fost capacitate completă, pentru că mulți au fost răciți, antrneorul celor de la Sepsi e de părere că jucătorii săi au arătat maximum din ce pot juca.

„Am făcut un meci bun din primul minut, au avut şi ei ocazii. Trebuie să spun că am făcut un meci bun, dar în ultima treime nu ne-am descurcat.

Am avut câteva ocazii, dar trebuie să înscriem. Trebuia să îi provocăm mai mult în ultima treime. Mă uit la echipa mea şi cred că a fost maximum din ce puteam juca.

În prima repriză, Safranko a avut o ocazie mare de a înscrie. Aveam unele idei, voiam să vin pe partea dreaptă cu mai multă forţă, m-am gândit la Bălaşa.

Am vrut să venim cu o ultimă centrare mai bună. Este doar un punct faţă de locul şase. Încă suntem la mâna noastră, totul este posibil, mai sunt meciuri de jucat”, a spus tehnicianul Bernd Storck.

fcsbElias CharalamboussepsiBernd Storck