Bogdan Andone a schimbat un jucător în minutul 30: „Este agresiv. Mi-a fost foarte teamă să nu ia un al doilea galben”

Articol de Gabriel Ion - Publicat vineri, 05 aprilie 2024, ora 19:05,
Bogdan Andone

Echipa FC Botoșani a fost învinsă de UTA cu 0-1, în primul meci dal etapei a 3-a din play-out-ul Superligii.

Bogdan Andone l-a scos pe David Gabriel în minutul 30, deoarece era prea agresiv

Golul a fost marcat de Ibrahima Conte, în minutul 37 al partidei. În minutul 30, antrenorul oaspeților, Bogdan Andone, l-a înlocuit pe David Gabriel cu Zoran Mitrov. La final, tehnicianul și-a argumentat decizia.

„Le-am spus să aibă încredere. Ritmul a crescut. Am ratat ocazii incredibile. Acolo a fost soarta jocului. Băieții care au intrat au dat tot. Merită felicitați toți. Am pierdut un joc, dar nu războiul.

Pe David l-am schimbat pentru că este agresiv. Mi-a fost foarte teamă să nu ia un al doilea galben. E un jucător tânăr, lipsit de experiență. I-am explicat la pauză. Trebuie să învețe din greșeli”, a precizat Andone.