VIDEO | CFR – Gaz Metan 2-2. Campioana a fost aproape de o REVENIRE SPECTACULOASĂ! Penalty RATAT în prelungiri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 decembrie 2018, ora 22:29,

CFR și Gaz Metan au oferit un meci palpitant în Gruia. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Oaspeții au deschis scorul prin Fernandes, care a profitat de eroarea mare comisă de Arlauskis. S-a făcut apoi 2-0, după ce Ivanov a înscris superb.

Omrani a redus din diferență cu o execuție frumoasă înainte de pauză, Gaz Metan a rămas în zece oameni după eliminarea lui Trif, iar același Omrani a egalat în minutul 87.

CFR putea să câștige toate cele trei puncte, însă Culio a ratat o lovitură de la 11 metri în prelungiri, după ce a tras în bară.

✅CFR CLUJ 2-2 GAZ METAN MEDIAŞ ✅Egal pe terenul Campioanei României??Gaz Metan a jucat din nou în 10 oameni din minutul 64.??Mulţumim băieţi??Urmează Gaz Metan ? FC Hermannstadt✌