Champions League | Mbappe, show total cu Bayern! Chelsea, aproape de semifinale, după 2-0 cu Porto

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 07 aprilie 2021, ora 23:52,

Două noi lupte s-au dat miercuri seară, în sferturile UEFA Champions League, între cele mai bune echipe din Europa în acest moment.

Bayern Munchen – PSG şi FC Porto – Chelsea sunt meciurile care s-au disputat miercuri seară în prima manşă a sferturilor Champions League.

Sursa foto: Profimedia Images

În primul meci al serii, la Munchen s-au întâlnit Bayern şi PSG, care a fost o partidă cu adevărat spectaculoasă.

Scorul final al meciului a fost de 3-2 pentru PSG, după ce parizienii au condus şi la pauză cu 2-1. Golurile partidei din Germania au fost reuşite de către Mbappe, în minutele 3 şi 68, şi Marquinhos, în minutul 28, pentru PSG. Pentru Bayern au înscris Choupo-Moting, în minutul 37, respectiv Muller, în minutul 60.

Al doilea meci al serii de Champions League s-a disputat în Spania, la Sevilla, între FC Porto şi Chelsea, o partidă care nu a fost la nivelul celei dintre Bayern şi PSG.

Partida s-a terminat cu victoria londonezilor, scor 2-0. Golurile partidei au fost reuşite de către Mason Mount, în minutul 32, din assistul lui Jorginho, respectiv Chilwell, în minutul 85.

Citeşte şi Champions League | Real Madrid, instrucţie cu Liverpool în Spania! City, victorie pe final cu Dortmund