Champions League | Mircea Lucescu, învins de Barcelona pe Camp Nou! Cât s-a încheiat Salzburg – Wolfsburg

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 20 octombrie 2021, ora 21:37,
Barcelona vs Dinamo Kiev/Sursa foto: Profimedia Images

Dinamo Kiev, formaţia pregătită de Mircea Lucescu, a înfruntat-o în etapa a 3-a grupelor Ligii Campionilor pe FC Barcelona, în deplasare, pe Camp Nou.

Meciul s-a terminat cu victoria spaniolilor, la limită, scor 1-0. Unicul gol al întâlnirii dintre cele două formaţii a fost înscris de către Gerard Pique, în minutul 36, din assistul lui Jordi Alba. După acest joc, trupa lui Mircea Lucescu a ajuns pe ultimul loc în grupa de calificare, cu un singur punct în clasament.

Tot în etapa a 3-a a grupelor de Champions League s-au mai înfruntat Salzburg şi Wolfsburg. Meciul dintre cele două echipe s-a disputat pe terenul austriecilor.

Partida s-a încheiat cu victoria lui Salzburg, scor 3-1. Golurile partidei au fost marcate de către Adeyemi, în minutul 3, Okafor, în minutele 65 şi 77, respectiv Nmecha pentru Wolfsburg, în minutul 15.

Salzburg vs Wolfsburg/Sursa foto: Profimedia Images

Citeşte şi ANUNȚ URIAȘ: „MIRCEA ȘI FIUL SĂU VOR PRELUA DINAMO!”. CONDIȚIA NECESARĂ