Claudiu Niculescu, dezamăgit de prestația lui Poli Iași contra Unirii Slobozia (0-0): „Nu mă așteptam să ieșim așa de la vestiare!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat duminică, 18 septembrie 2022, ora 18:35,
Claudiu Niculescu

Poli Iași a căzut la pace cu Unirea Slobozia (0-0), însă egalul obținut a fost unul norocos. Claudiu Niculescu, tehnicianul ieșenilor, a comentat prestația dezamăgitoare a elevilor săi.

Mai exact, Niculescu nu înțelege lipsa de determinare a echipei sale, mai ales după pauză, când a fost dominată copios de adversari.

„Ne-am lăsat dominați!”

Concluziile la cald sunt că am plecat cu un punct de aici, deși după ce s-a întâmplat în repriza a doua nu am fi meritat asta, pentru că ne-am lăsat dominați. Dar este un punct câștigat în deplasare.

A fost o primă repriză echilibrată, pe care cred că în mare parte am controlat-o noi, după aceea nu mă așteptam să ieșim așa de la vestiare. O să fac o analiză cu jucătorii săptămâna viitoare, pentru că trebuie să dăm mult mai mult și putem să dăm mai mult”, a declarat Claudiu Niculescu, după remiza cu Unirea Slobozia.

În urma acestui rezultat, Unirea Slobozia se clasează pe locul 2, cu 14 puncte, în timp ce Poli Iași se află pe locul 4, tot cu același număr de puncte.