Constantin Budescu, despre o eventuală convocare la națională: ”Îmi doresc să ne îndeplinim obiectivul la club”

Farul Constanța traversează o perioadă dificilă, având în vedere că ocupă ultimul loc din play-Coff, cu 30 de puncte acumulate.
Cu toate acestea, Constantin Budescu a avut prestații bune și a contribuit la victoriile înregistrate de echipa de la malul mării.
De asemenea, decarul Farului a vorbit și despre o eventuală convocare la echipa națională, dar se pare că Budescu nu are acest pas drept obiectiv.
”O primă parte bună, se putea să fie și mai bună. Am început puțin mai prost, dar sperăm să terminăm bine. Eu mă simt foarte bine și în continuare lucrurile cred că o să fie OK. Este cel mai strâns campionat cu diferență mică de puncte între echipe și oricine poate prinde play-off-ul.
O să fie o luptă destul de disputată și probabil se va da lupta până în ultima etapă. Îmi doresc să ajut cât mai mult echipa. Important este ceea ce facem pe plan colectiv, să obținem puncte și să ne calificăm în play-off”, a spus Constantin Budescu, pentru Farul.
Nu m-am gândit la o convocare. Nu cred că se pune problema. Eu îmi doresc să ne îndeplinim noi obiectivul aici la club. O să fie o vacanță scurtă. Suntem obișnuiți, pentru că în ultimii ani vacanțele au fost foarte mici.
O să fim aproape de familiile noastre și o să gustăm cu toții din produsele tradiționale, e normal. Multă sănătate și să vină alături de noi să ne bucurăm de victorii”, a spus Budescu.
- 21 de meciuri a strâns Budescu în tricoul Farul Constanța, reușind să marcheze șapte goluri și să ofere nouă pase decisive.
- Fotbalistul este cotat la 450.000 de euro de site-ul de specialitate transfermarkt.com.