VIDEO | Cosmin Contra a debutat cu stângul pe banca lui Dinamo! Eșec la limită la capătul unui meci cu multe ocazii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 31 august 2020, ora 23:11,
sorescu
sorescu

Cosmin Contra (44 de ani) a fost lipsit de șansă la primul său meci de la revenirea pe banca lui Dinamo.

„Câinii” au capitulat în fața formației Chindia Târgoviște, scor 1-0, și rămân cu un singur punct în clasament.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Florea în minutele de prelungire ale primei reprize (45+2). Fotbaliștii lui Contra au forțat revenirea în partea secundă însă au fost lipsiți de șansă în multe rânduri, ratând ocazii rarisime.

Echipele trimise pe teren de cei doi tehnicieni:

Chindia: D. Moldovan – A.Ioniţă, Piţian, C.Dinu, Căpuşă – Grassano, Dulca, Iacob, Neguţ (Şerban ’90+5)- Yameogo, Florea (Barbu ’90). Antrenor: Emil Săndoi.

Dinamo: Straton (Alexandru ’46) – Puljic, Ehmann, Sin, Creţu (Mihaiu ’76)- Răuţă, Achim, Fabbrini, Sorescu, Bani (Neicuţescu ’55)- Popa (Măgureanu ’76). Antrenor: Cosmin Contra

Meciul a fost arbitrat de Horaţiu Feşnic, ajutat de asistenţii Valentin Avram şi Marius Badea. Arbitru de rezervă a fost Radu Petrescu, iar observator de arbitri Adrian Vidan.